Ihanaa juuri alkanutta heinäkuuta kaikille! <3
Tässä kuussa turvaudun vanhoihin kuviin Kristiinan ja Repolaisen haasteissa ja julkaisen ne viivyttelemättä.
Kristiinan kuvahaasteessa heinäkuun aiheena on KIRKKO. Yllä olevan kuvan olen halunnut postata jo monta kertaa. Nyt on vihdoin aika. Piemonten alueen pohjoiskärjessä, Sveitsin ympäröimällä alueella on tällainen hieno, pieni kirkko. Minulle tulee tästä jonkinlainen pienitalopreerialla-tunnelma, vaikka ollaankin vuoristossa. :)
Repolaisen bingohaasteeseen rivini on RANTA - MAALAISIDYLLIÄ - TERASSI.
Viimeistä kuvaa täytyy hieman selittää. Ei siinä terassi näy vaan talon ja terassin nurkalla kasvava tarjanruusu (joka ei muuten erityisesti viihdy paikallaan) sekä pöydällä maljakossa olevia Ilo-puistoruusun kukkia. :) Kuvassa on hempeää heinäkuun tunnelmaa ja sitä toivon teille kaikille.
Kiitos taas mahtavan mielenkiintoisista kommenteistanne edellisiin postauksiini.
Koetan ehtiä vastavierailuille pian...
ja koetan myös vastata kommentteihinne blogissa.
The first picture is simply incredible, Sara. It makes me want to travel there immediately to experience it for myself! Best wishes - David
VastaaPoistaKaunista ♥ Idyllikuva pistää haaveilemaan kesästä ja sitten huomaan että nyhän on kesä!
VastaaPoistaMiten tuo pieni kirkko voikin olla niin kirkolle sopivassa ympäristössä, ihmeellisen luonnonrauhan ympäröimänä?
Very pretty photos. Loved them all. Have a blessed and wonderful month of July.
VastaaPoistaOi että tuo kirkkokuva! Se on hurmaava. Sitäpaitsi siitä tulee ihania muistoja Itävallan ja Islannin matkoilta.
VastaaPoistaKaunis kuva kuin postikortti, onpa kirkko jylhällä paikalla! Upea!
VastaaPoista